Rozmiar tekstu

Nowy adres mailowy „SONAR-u”

W związku z tym, że od pewnego okresu nasz dotychczasowy adres poczty elektronicznej jest niestety nieaktywny, musieliśmy założyć nowe konto e-mail. Wszelkie wiadomości do Stowarzyszenia „SONAR” prosimy teraz kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wszystkich, którzy wysyłali do nas maile na poprzedni adres i nie otrzymali wiadomości zwrotnej, bardzo przepraszamy.

Rekrutacja do projektu „Trener pracy...”

Między innymi za naszym pośrednictwem Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych ogłasza rekrutację do projektu „Trener pracy jako sposób na zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych”. Oferuje on indywidualne wsparcie trenera pracy w stworzeniu profilu zawodowego i określeniu predyspozycji do wykonywania zadań w miejscu pracy oraz pomoc na każdym etapie poszukiwań pracy, jak również w miejscu zatrudnienia i poza nim.

Do udziału w projekcie zaproszone są osoby:
– posiadające orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności (lub o lekkim stopniu niepełnosprawności wydanym z uwagi na upośledzenie umysłowe, spektrum autyzmu) bądź tożsame obowiązujące,
– zamieszkałe na terenie woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego i pomorskiego, 
– w wieku 15-64 lat,
– bezrobotne, nieaktywne zawodowo.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.trenerpracy.eu oraz bezpośrednio u trenerów pracy.
Podajemy kontakty do trenerów działających na terenie Głogowa:
– Sylwia Pajdzik, tel. 798-272-916, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
– Aleksandra Durka, tel. 798-276-665, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
– Paulina Tomczak, tel. 798-276-268, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Projekt, realizowany w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polską Organizacją Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz KARE, jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konsultacje z przedstawicielem Urzędu Skarbowego na styczniowym zebraniu „SONAR-u”

Na najbliższym zebraniu „SONAR-u” (31 stycznia) tradycyjnie omówione zostaną bieżące sprawy Stowarzyszenia, ale oprócz tego gościć będziemy przedstawiciela Urzędu Skarbowego. Dlatego zapraszamy na nie wszystkich – nie tylko swoich członków – którzy mają jakiekolwiek pytania odnośnie odliczeń podatkowych lub chcieliby wyjaśnić wątpliwości związane z wypełnianiem formularza PIT.

Zebranie rozpoczynamy o godz. 16.30, oczywiście w naszej siedzibie (os. Brzostów, ul. Okrężna 21).

XV Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych - kolejne etapy

W minioną niedzielę zainaugurowane zostały, organizowane przez nasze Stowarzyszenie, XV Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych. Spotkaliśmy się wówczas w O.K. PARK-u, gdzie oprócz w kręgle zagraliśmy także w cymbergaja – mogliśmy zatem poćwiczyć celność, jak i sprawdzić swój refleks. Towarzyszył temu uśmiech i wiele emocji… a to dopiero początek sportowych atrakcji :)

Już 9 listopada (sobota) odbędzie się drugi etap Zawodów. Tym razem zapraszamy na salę gimnastyczną Cichych Pracowników Krzyża (ul. Ks. Prałata L. Novarese 2), na której o godz. 16.00 rozpoczniemy rywalizację w kilku dyscyplinach m.in. w tenisie stołowym, bocci i slalomie na wózkach.

Trzecia odsłona Zawodów to różnego rodzaju rozgrywki umysłowe – łamigłówki, gry słowno-literowe itp. Zostaną one przeprowadzone 19 listopada, czyli we wtorek, o godz. 16.30, w siedzibie naszego Stowarzyszenia (os. Brzostów, ul. Okrężna 21). W tym dniu będziemy mięć również okazję wysłuchać prelekcji przedstawiciela Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Wczesnej Terapii Uzależnień, sponsora poczęstunku, który spożyjemy podczas czwartego etapu Zawodów.

Na ostatni etap gromadzimy się 22 listopada (piątek) o godz. 16.00, także w siedzibie „SONAR-u”. Rozegramy wówczas turniej warcabowy, poczym zsumowane zostaną i oficjalnie ogłoszone wyniki XV Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych. Zwieńczeniem całych rozgrywek będzie wręczenie upominków i nagród wszystkim „sportowcom” oraz wspomniany już wcześniej poczęstunek.

Na każdy z etapów zapraszamy serdecznie dotychczasowych uczestników Zawodów, przypominając że mają one charakter „wieloboju”. Oczywiście mile widziane są także osoby niepełnosprawne, które nie były na kręgielni, a chciałyby spędzić kilka wieczorów w sportowej i przyjaznej atmosferze :)

Program realizowany jest przy udziale środków pozyskanych z Gminy Miejskiej Głogów oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie (środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Pulę dopełniają darowizny naszych sponsorów.

Wycieczka na 21. Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego w Łodzi

Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy nowości, innowacje oraz najświeższe trendy świata rehabilitacji, bądź wypróbować specjalistyczny sprzęt ułatwiający funkcjonowanie osobom z różnymi dysfunkcjami, to zapraszamy Cię na wycieczkę autokarową organizowaną przez Stowarzyszenie „SONAR” – jej głównym celem jest udział w 21. Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego w Łodzi.
Na trasie przejazdu znajdzie się również Licheń, dlatego też będzie możliwość zwiedzenia znajdującego się w nim sanktuarium maryjnego.

Termin wycieczki: 20-21 września br.
Koszt uczestnictwa: 70 zł od osoby.
W ramach wycieczki przewidziany jest nocleg z piątku na sobotę oraz trzy posiłki (w piątek obiadokolacja, natomiast w sobotę śniadanie i obiad).

Zapisy zostaną przeprowadzone na sierpniowym zebraniu „SONAR-u” – odbędzie się ono 30 sierpnia o godz. 17.00, w siedzibie naszego Stowarzyszenia (ul. Okrężna 21). Chęć uczestnictwa w wycieczce można zgłaszać także telefonicznie p. Włodzimierzowi Wawryszewiczowi, nr telefonu: 727-429-240.
Niepełnosprawni potrzebujący pomocy osób drugich, mogą oczywiście zapisywać się wraz z opiekunem.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej artykułów…

Strona 5 z 12

5

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Zostałem niepełnosprawny na całe życie, ale na szczęście moja dusza nie jest niepełnosprawna."

(autor anonimowy)

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości