Rozmiar tekstu

Wózek inwalidzki na własność, za darmo!

Informujemy, że osoby niepełnosprawne, potrzebujące manualnego wózka inwalidzkiego na własność, mają możliwość otrzymania go za darmo, bez konieczności przedstawiania zaświadczenia lekarskiego i innych zazwyczaj wymaganych dokumentów. Jedyne co należy uczynić to pobrać u skarbnika naszego Stowarzyszenia – Włodzimierza Wawryszewicza, tel. 727-429-240 – ankietę i wypełnioną oddać do końca kwietnia br.
Na podstawie danych zawartych w ankiecie (m.in. takich jak: wiek, wzrost, waga) przygotowany zostanie wózek dostosowany do danej osoby.
Gotowy wózek będzie można odebrać 14 czerwca 2013 r. o godz. 9.00 w siedzibie „SONAR-u” (ul. Okrężna 21, os. Brzostów). W miarę możliwości prosimy o osobiste przybycie, gdyż przekazania wózków dokona ich darczyńca, czyli Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Joni i Przyjaciele” Polska.

Stowarzyszenie „Joni i Przyjaciele” Polska kontynuuje ideę amerykańskiej organizacji „Joni & Friends”, która remontuje używany sprzęt rehabilitacyjny i zapewnia jego dystrybucję w ramach programu „Wózki dla świata”.

Oferta przekazywana za naszym pośrednictwem dotyczy oczywiście nie tylko członków „SONAR-u” – zapotrzebowanie na wózek może złożyć każda osoba niepełnosprawna.

Bardzo prosimy o przestrzeganie terminów!

Projekty Fundacji Aktywnej Rehabilitacji

Chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób niepełnosprawnych – nie tylko poruszających się na wózku inwalidzkim – bolesławieckie biuro Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR), za naszym pośrednictwem, pragnie zachęcić do udziału w prowadzonych przez nich projektach. Dla uczestników projektów, FAR zorganizuje wg potrzeb kursy doszkalające, szkolenia podnoszące kwalifikacje, staże, a w przypadku pozytywnej współpracy rozważana będzie możliwość zatrudnienia po ukończeniu stażu.

Oto projekty oferowane przez FAR:
„Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”;
„Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy”;
„Wsparcie osób z rzadko występującymi niepełnosprawnościami i niektórymi niepełnosprawnościami sprzężonymi w wieku 45+ na rynku pracy”.

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z Łukaszem Januszke – tel. 75-734-60-90, kom. 519-877-844, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Potrzebujesz wózek elektryczny?

Informujemy, że istnieje możliwość wypożyczenia młodzieżowego wózka elektrycznego.
Wózek posiada pewne usterki, dlatego też za jego wypożyczenie nie zostanie pobrana żadna opłata. Konieczna będzie natomiast naprawa na własny koszt.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Włodzimierzem Wawryszewiczem, tel. 727-429-240.

Przy okazji przypominamy, że wypożyczalnia „SONAR-u” oferuje różnego rodzaju sprzęt ortopedyczny i mogą z niej korzystać nie tylko członkowie naszego Stowarzyszenia.

Obsługa komputera za pomocą mowy

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy z powodu dużej ograniczoności ruchów rąk – bądź ich braku – mają trudności z obsługą komputera. Na rynku pojawił się program Spikit. Program ten rozpoznaje polską mowę i daje możliwość swobodnego korzystania z komputera bez potrzeby używania rąk. Warunkiem jest stosunkowo zrozumiała i niezakłócona mowa, ale możliwe jest dostosowanie programu tak, aby uwzględniał niewielkie zaburzenia mowy.

Bardzo ważną kwestią jest dostępność cenowa Spikit. Mimo to autor programu – Mirosław Sztramski – udostępnia również bezpłatną wersję „demonstracyjną”. Choć nazwa na to nie wskazuje, wersja demonstracyjna nie ma ograniczonej liczby uruchomień, można z niej korzystać przez dowolnie długi czas. Trzeba jedynie liczyć się z nieco wolniejszym działaniem w stosunku do wersji płatnej.

Należy także dodać, iż program jest stale rozwijany, ulepszenia są sukcesywnie wdrażane przez jego autora.

Oto krótki film przedstawiający główne możliwości Spikit:
http://www.youtube.com/watch?v=y6DLFsWwF4Q

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie internetowej http://www.spikit.pl oraz profilu facebookowym http://www.facebook.com/pages/Spikit/343637152382147.

Nowe konto bankowe „SONAR-u”

Informujemy, że w styczniu 2013 r. dokonaliśmy zmiany konta bankowego.

Oto nowe konto Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo „SONAR”:
BZ WBK I/O Głogów
76 1090 2079 0000 0001 2043 9806

Dane teleadresowe nie uległy zmianie.

Więcej artykułów…

Strona 6 z 12

6

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne."

(William Szekspir)

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości