Rozmiar tekstu

„SONAR” na IV Olimpiadzie Sportowej „VICTORIA”

Stowarzyszenie „SONAR” święci kolejny sportowy triumf :)
12 września 2012r. nasza 6 osobowa reprezentacja wzięła udział w IV Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych „VICTORIA”, zorganizowanej przez Cichych Pracowników Krzyża.

W deszczowej aurze ale za to w bardzo sympatycznej i radosnej atmosferze przeszliśmy przez wszystkie konkurencje – a było ich naprawdę dużo – i to z niemałymi osiągnięciami. Marek Woźniak zdobył III miejsce i brązowy medal w dyscyplinie o nazwie „bramka celności”. Srebrny medal otrzymał Włodzimierz Wawryszewicz za wyniki w „hula hop”. Kolekcję dopełnił złoty krążek wywalczony w pięknym stylu przez Krzysztofa Bychawskiego w tenisie stołowym – wielu „przeciwników” Krzysia przychodziło podziwiać mecze z jego udziałem.
To jednak nie koniec „sonarowych” sukcesów. Ku naszemu zaskoczeniu uzyskaliśmy również I miejsce w rywalizacji drużynowej.

O randze tych osiągnięć świadczy fakt, iż w Olimpiadzie uczestniczyło ponad 300 zawodników reprezentujących 36 bardzo dobrze przygotowanych drużyn z 4 województw.

Gratulujemy przedstawicielom naszego Stowarzyszenia oraz wszystkim sportowcom rezultatów i przede wszystkim hartu ducha.

Dofinansowania z PCPR w Głogowie

Informujemy, że w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie można uzyskać dofinansowanie w obszarach, które dotychczas obsługiwane były bezpośrednio przez PFRON. Osoby ze znacznym, a w niektórych przypadkach z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, mogą zatem wnioskować o pomoc:
– w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
– w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem,
– w zakupie urządzeń lektorskich bądź brajlowskich,
– w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego już wózka o takowym napędzie,
– w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
– w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (np. dopłata do pobytu dziecka osoby niepełnosprawnej w żłobku lub przedszkolu).

Wnioski o dofinansowania, wraz z odpowiednimi dokumentami, należy do końca miesiąca września 2012r. składać w siedzibie PCPR w Głogowie (ul. Kościuszki 15A, III piętro).

Więcej informacji, m.in. o wysokości wsparcia finansowego i wymaganego wkładu własnego w poszczególnych obszarach, znajduje się na stronie internetowej PCPR.
Odpowiedź na wszelkie pytania można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 76-834-10-03.

I Głogowskie Mistrzostwa Boccia dla ON

Boccia z pewnością dla wielu głogowian jest mało znaną grą. Niepełnosprawni mieszkańcy naszego miasta mieli natomiast możliwość nie tylko poznać reguły obowiązujące w tej paraolimpijskiej dyscyplinie ale również uczestniczyć w I Głogowskich Mistrzostwach Boccia zorganizowanych przez Cichych Pracowników Krzyża oraz Stowarzyszenie „SONAR”.
8 września br., ok. 40 osób, reprezentując 6 organizacji pozarządowych, podjęło wspaniałą rywalizację. Dla większości było to „pierwsze spotkanie” z tą grą, nie przeszkadzało to jednak w przeprowadzeniu emocjonujących do ostatniego rzutu rozgrywek. Towarzyszyła temu świetna zabawa i gorący doping publiczności. Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki specjalnie skonstruowanym rynnom w Mistrzostwach mogły wziąć udział także osoby o bardzo ograniczonej motoryce, co przyniosło im ogromną radość i satysfakcję a kibicom dostarczyło dodatkowych wrażeń.
Po rozegraniu finałowej partii wszyscy udali się na smaczny posiłek, podczas którego ogłoszono wyniki sportowych zmagań.

Zwycięzcami a zatem zdobywcami Pucharu I Głogowskich Mistrzostw Boccia została drużyna ze Stowarzyszenia „SONAR”. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Cichych Pracowników Krzyża. Trzecia lokata przypadła natomiast Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM „Polska Miedź” S.A. Każda z tych drużyn otrzymała specjalny dyplom i nagrodę, przekazane przez s. Małgorzatę Malską.

Poza najwyżej sklasyfikowanymi organizacjami w rozgrywkach wzięły również udział: Stowarzyszenie Osób Niedosłyszących „TON”, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Klub Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w przygotowanie Mistrzostw. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Jana Grozika – trenera i sędziego w jednej osobie.

Wszystkich, którzy połknęli sportowego bakcyla zachęcamy do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych odbywających się także na terenie Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II. Tam w każdy wtorek i piątek, w godzinach od 16.00 do 18.00, można pograć m.in. w znaną już nam boccię.

Zapraszamy do oglądania galerii ze zdjęciami.

Pomóż tworzyć mapę

Stowarzyszenie „SONAR” przygotowuje mapę barier architektonicznych istniejących w Głogowie.
W związku z tym prosimy wszystkie osoby niepełnosprawne, ich bliskich i opiekunów, o zgłaszanie miejsc sprawiających szczególne problemy w codziennym życiu. Dotyczy to także urzędów, sklepów, restauracji itp.
Zdjęcia nie są konieczne, wystarczy na nasz adres mailowy – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – wysłać krótki opis (nazwa obiektu, adres).

Wśród uczestników akcji rozlosujemy nagrody.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne u Cichych Pracowników Krzyża

Cisi Pracownicy Krzyża zapraszają osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami na zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Odbywają się one w każdy wtorek i piątek od godz. 16.00 do godz. 18.00.
Prowadzi je wykwalifikowany trener, który dba o atrakcyjność rozgrywek i przejrzystość zasad.

Członków „SONAR-u” i wszystkich chcących w ciekawy sposób i w miłej atmosferze spędzić czas, zachęcamy do udziału w zajęciach. Ich forma jest tak przemyślana, by niezależnie od rodzaju i stopnia niepełnosprawności każdy mógł odnaleźć się w jakiejś dyscyplinie. Jest możliwość uczestnictwa zarówno w grach czysto sportowych (np. minigolf, tenis stołowy), jak i logicznych (np. rummikub, szachy).

W związku z tym, że miejsce zajęć – na powietrzu czy w pomieszczeniu – ustalane jest na bieżąco, proponujemy osobom, które dojdą po godz. 16.00, dowiedzieć się w recepcji Domu „Uzdrowienie Chorych”, gdzie przebywa grupa.

Udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy proszeni są jedynie o dostarczenie kserokopii orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i wypełnienie krótkiego formularza.

Więcej artykułów…

Strona 8 z 12

8

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko."

(Albert Einstein)

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości