Rozmiar tekstu

„SONAR” na IV Olimpiadzie Sportowej „VICTORIA”

Stowarzyszenie „SONAR” święci kolejny sportowy triumf :)
12 września 2012r. nasza 6 osobowa reprezentacja wzięła udział w IV Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych „VICTORIA”, zorganizowanej przez Cichych Pracowników Krzyża.

W deszczowej aurze ale za to w bardzo sympatycznej i radosnej atmosferze przeszliśmy przez wszystkie konkurencje – a było ich naprawdę dużo – i to z niemałymi osiągnięciami. Marek Woźniak zdobył III miejsce i brązowy medal w dyscyplinie o nazwie „bramka celności”. Srebrny medal otrzymał Włodzimierz Wawryszewicz za wyniki w „hula hop”. Kolekcję dopełnił złoty krążek wywalczony w pięknym stylu przez Krzysztofa Bychawskiego w tenisie stołowym – wielu „przeciwników” Krzysia przychodziło podziwiać mecze z jego udziałem.
To jednak nie koniec „sonarowych” sukcesów. Ku naszemu zaskoczeniu uzyskaliśmy również I miejsce w rywalizacji drużynowej.

O randze tych osiągnięć świadczy fakt, iż w Olimpiadzie uczestniczyło ponad 300 zawodników reprezentujących 36 bardzo dobrze przygotowanych drużyn z 4 województw.

Gratulujemy przedstawicielom naszego Stowarzyszenia oraz wszystkim sportowcom rezultatów i przede wszystkim hartu ducha.

Dofinansowania z PCPR w Głogowie

Informujemy, że w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie można uzyskać dofinansowanie w obszarach, które dotychczas obsługiwane były bezpośrednio przez PFRON. Osoby ze znacznym, a w niektórych przypadkach z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, mogą zatem wnioskować o pomoc:
– w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
– w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem,
– w zakupie urządzeń lektorskich bądź brajlowskich,
– w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego już wózka o takowym napędzie,
– w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
– w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (np. dopłata do pobytu dziecka osoby niepełnosprawnej w żłobku lub przedszkolu).

Wnioski o dofinansowania, wraz z odpowiednimi dokumentami, należy do końca miesiąca września 2012r. składać w siedzibie PCPR w Głogowie (ul. Kościuszki 15A, III piętro).

Więcej informacji, m.in. o wysokości wsparcia finansowego i wymaganego wkładu własnego w poszczególnych obszarach, znajduje się na stronie internetowej PCPR.
Odpowiedź na wszelkie pytania można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 76-834-10-03.

I Głogowskie Mistrzostwa Boccia dla ON

Boccia z pewnością dla wielu głogowian jest mało znaną grą. Niepełnosprawni mieszkańcy naszego miasta mieli natomiast możliwość nie tylko poznać reguły obowiązujące w tej paraolimpijskiej dyscyplinie ale również uczestniczyć w I Głogowskich Mistrzostwach Boccia zorganizowanych przez Cichych Pracowników Krzyża oraz Stowarzyszenie „SONAR”.
8 września br., ok. 40 osób, reprezentując 6 organizacji pozarządowych, podjęło wspaniałą rywalizację. Dla większości było to „pierwsze spotkanie” z tą grą, nie przeszkadzało to jednak w przeprowadzeniu emocjonujących do ostatniego rzutu rozgrywek. Towarzyszyła temu świetna zabawa i gorący doping publiczności. Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki specjalnie skonstruowanym rynnom w Mistrzostwach mogły wziąć udział także osoby o bardzo ograniczonej motoryce, co przyniosło im ogromną radość i satysfakcję a kibicom dostarczyło dodatkowych wrażeń.
Po rozegraniu finałowej partii wszyscy udali się na smaczny posiłek, podczas którego ogłoszono wyniki sportowych zmagań.

Zwycięzcami a zatem zdobywcami Pucharu I Głogowskich Mistrzostw Boccia została drużyna ze Stowarzyszenia „SONAR”. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Cichych Pracowników Krzyża. Trzecia lokata przypadła natomiast Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM „Polska Miedź” S.A. Każda z tych drużyn otrzymała specjalny dyplom i nagrodę, przekazane przez s. Małgorzatę Malską.

Poza najwyżej sklasyfikowanymi organizacjami w rozgrywkach wzięły również udział: Stowarzyszenie Osób Niedosłyszących „TON”, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Klub Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w przygotowanie Mistrzostw. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Jana Grozika – trenera i sędziego w jednej osobie.

Wszystkich, którzy połknęli sportowego bakcyla zachęcamy do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych odbywających się także na terenie Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II. Tam w każdy wtorek i piątek, w godzinach od 16.00 do 18.00, można pograć m.in. w znaną już nam boccię.

Zapraszamy do oglądania galerii ze zdjęciami.

Pomóż tworzyć mapę

Stowarzyszenie „SONAR” przygotowuje mapę barier architektonicznych istniejących w Głogowie.
W związku z tym prosimy wszystkie osoby niepełnosprawne, ich bliskich i opiekunów, o zgłaszanie miejsc sprawiających szczególne problemy w codziennym życiu. Dotyczy to także urzędów, sklepów, restauracji itp.
Zdjęcia nie są konieczne, wystarczy na nasz adres mailowy – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – wysłać krótki opis (nazwa obiektu, adres).

Wśród uczestników akcji rozlosujemy nagrody.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne u Cichych Pracowników Krzyża

Cisi Pracownicy Krzyża zapraszają osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami na zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Odbywają się one w każdy wtorek i piątek od godz. 16.00 do godz. 18.00.
Prowadzi je wykwalifikowany trener, który dba o atrakcyjność rozgrywek i przejrzystość zasad.

Członków „SONAR-u” i wszystkich chcących w ciekawy sposób i w miłej atmosferze spędzić czas, zachęcamy do udziału w zajęciach. Ich forma jest tak przemyślana, by niezależnie od rodzaju i stopnia niepełnosprawności każdy mógł odnaleźć się w jakiejś dyscyplinie. Jest możliwość uczestnictwa zarówno w grach czysto sportowych (np. minigolf, tenis stołowy), jak i logicznych (np. rummikub, szachy).

W związku z tym, że miejsce zajęć – na powietrzu czy w pomieszczeniu – ustalane jest na bieżąco, proponujemy osobom, które dojdą po godz. 16.00, dowiedzieć się w recepcji Domu „Uzdrowienie Chorych”, gdzie przebywa grupa.

Udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy proszeni są jedynie o dostarczenie kserokopii orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i wypełnienie krótkiego formularza.

Więcej artykułów…

Strona 8 z 12

8

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne."

(William Szekspir)

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości