Rozmiar tekstu

Spotkanie pt. „Na zdrowie!”

25 lipca 2012r. Stowarzyszenie „SONAR” miało przyjemność poprowadzić spotkanie pt. „NA ZDROWIE!”.

W auli Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II zebrało się kilkadziesiąt osób, które w skupieniu wysłuchało wykładu Pana Cezarego Madeja z Zielonej Góry na temat zalet tzw. zielonej żywności. Dowiedzieliśmy się, że sok z zielonego jęczmienia oraz jednokomórkowa alga chlorella są skutecznym antidotum na tak powszechne w dzisiejszych czasach zakwaszenie organizmu i nagromadzenie się w nim toksyn – zatem nie tylko dostarczają wszelkich niezbędnych składników ale wspomagają nas w walce z większością chorób cywilizacyjnych czyli nowotworami, cukrzycą, nadwagą, chorobami serca i wieloma innymi.

Po tej prelekcji mieliśmy okazję oglądnąć przygotowane specjalnie na to spotkanie nagranie naszego „sonarowego” kolegi – Tomasza Grabowskiego – o zgubnych schematach żywieniowych klientów sieci serwujących fast food.

Kolejnym punktem programu była wystawa prac członków naszego Stowarzyszenia. Fotografie Marty Wanisławczyk, wypalanki w drewnie Jakuba Kazubskiego oraz własnoręcznie wykonane ozdoby Zofii Markiewicz cieszyły się dużym uznaniem wśród oglądających.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na przepyszny i obfity poczęstunek ufundowany przez Restaurację „Empireum” oraz „Karczmę Grodzką”. Była to też okazja, by porozmawiać z Panem Cezarym i dopytać o szczegóły stosowania preparatów z zielonego jęczmienia i chlorelli.

Składamy serdeczne podziękowania: Panu Cezarowi Madejowi za przybycie i wygłoszenie pouczającej prelekcji, Restauracji „Empireum” i „Karczmie Grodzkiej” za sponsoring, Kwiaciarni „Engi” za piękne kwiaty, portalowi GlogowMIX.pl za patronat medialny oraz Cichym Pracownikom Krzyża za udostępnienie miejsca i życzliwość.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Ewy Smorawińskiej i Marty Wanisławczyk ze Stowarzyszenia „SONAR”, które podjęły się organizacji całego spotkania.

Zachęcamy do oglądania fotorelacji.

II Rajd Wózkowo-Rowerowy

„Sonarowców” nawet niepewna pogoda nie jest w stanie powstrzymać przed tym, by w gronie przyjaciół mile spędzić czas na świeżym powietrzu.
3 czerwca 2012r., z parku na os. Kopernik, ruszyliśmy w trasę II Rajdu Wózkowo-Rowerowego. W ubiegłym roku naszym celem była miejscowość Sobczyce, tym razem udaliśmy się do Nosocic, gdzie po ok. godzinnej „przejażdżce” spotkaliśmy się z mieszkającymi tam członkami naszego Stowarzyszenia.
Wśród rozmów, śmiechu i przy kiełbaskach z grilla szybko mijał czas. Nikt nie żałował tej wyprawy, mimo że do domów przyszło nam wracać w deszczu.

Wszystkim uczestnikom Rajdu gratulujemy hartu ducha i dziękujemy za udział – za wkład w tworzenie niezapomnianej atmosfery.
Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę gospodarzy „pikniku” – Halinki i Józka.

Już dziś zapraszamy na kolejny Rajd Wózkowo-Rowerowy, który być może odbędzie się jeszcze w tym roku.

Zachęcamy do oglądania galerii.

Dodatkowe 100 zł do świadczenia pielęgnacyjnego

9 maja 2012r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne (Dz. U. z dnia 18 maja 2012r., poz. 551). Uchwała ta przewiduje, że niektóre osoby, tj. matka, ojciec lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny dziecka to osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o jego przysposobienie), mające w kwietniu, maju lub czerwcu 2012r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego – na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 992, z późn. zm.) – niezależnie od wieku dziecka, otrzymają dodatkowo 100 zł miesięcznie. Inne niż wyżej wymienione osoby otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne, nie są objęte rządowym programem wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Więcej…

Obchody Światowego Dnia Inwalidy

W dniu 19.05.2012r., w ramach obchodów Światowego Dnia Inwalidy, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów zorganizował uroczyste spotkanie w Restauracji „Pasjonata” pod hasłem „Wspierajmy osoby niepełnosprawne w pełnieniu ról społecznych i gospodarczych”.

Hasło tegorocznego święta miało szczególny wydźwięk, gdyż wśród zaproszonych gości było wielu przedstawicieli władz i instytucji: Poseł na Sejm RP – Ewa Drozd, Sekretarz Gminy Miejskiej Głogów – Mirosław Strzęciwilk, Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych (Starostwo Powiatowe) – Agnieszka Dyk, Radny Rady Miejskiej w Głogowie – Zbigniew Sienkiewicz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie – Krystyna Matecka-Olejniczak. Osoby te z pewnością mogą mieć niemały wpływ na kreowanie rzeczywistości, w jakiej niepełnosprawni funkcjonują na co dzień.
Na uroczystości obecni byli także delegaci głogowskich organizacji pozarządowych: Polskiego Związku Niewidomych, Stowarzyszenia Osób Niedosłyszących „Ton”, Stowarzyszenia „Odonis”, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM Polska Miedź S.A. oraz naszego Stowarzyszenia „SONAR”.

Po części oficjalnej, podczas której każdy z zaproszonych gości mógł zabrać głos, rozpoczęła się zabawa – wśród śpiewu chóru „Krzepowiacy” i tańca przy akompaniamencie zespołu muzycznego, wszyscy uczestnicy spotkania spędzili mile ten sobotni wieczór.

Takie uroczystości są niewątpliwie potrzebne, dają bowiem możliwość pobycia razem, wyjścia z pewnej formy izolacji. Jednak największą radość przyniósłby niepełnosprawnym fakt stanięcia się integralną częścią społeczeństwa… I z taką nadzieją związane były tegoroczne obchody Światowego Dnia Inwalidy.

Oceniamy przyjazność Biur Obsługi Klienta PGNiG dla ON

W marcu br. Stowarzyszenie „SONAR”, we współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA Dolnośląskim Oddziałem Obrotu Gazem, dokonało oceny dostępności dla osób niepełnosprawnych Biur Obsługi Klienta tej firmy.
W czasie naszej akcji odwiedziliśmy 15 placówek na terenie całego województwa dolnośląskiego i części województwa lubuskiego. Plonem tych działań było zebranie wielu cennych spostrzeżeń i bogatego materiału fotograficznego.
Jako osoby borykające się na co dzień z różnymi barierami odnotowaliśmy również kilka utrudnień. Z zadowoleniem natomiast zaobserwowaliśmy starania PGNiG zmierzające do usprawnienia obsługi klienta niepełnosprawnego.
Mamy nadzieję, że nasza wspólna akcja przyczyni się do dalszego ułatwienia kontaktów ON z całą spółką gazową.

Chcielibyśmy, aby także inne firmy i instytucje poszły w ślady PGNiG.

Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Głogowie za pomoc w realizacji projektu.

Więcej artykułów…

Strona 9 z 12

9

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód."

(Albert Einstein)

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości