Rozmiar tekstu

Konferencja Naukowa o arteterapii we Wrocławiu

W dniach 29-30 września 2011r. odbyła się we Wrocławiu Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Arteterapia w aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem”, zorganizowana w ramach projektu POKL 7.2.1 pt. „Świadomi w pracy. Świadomi w życiu”. Kilka tygodni wcześniej nasze Stowarzyszenie otrzymało zaproszenie na nią, nie mogliśmy zatem nie skorzystać z takiej okazji i kilka osób pojechało reprezentować „SONAR”.

Więcej…

Zmarła Pani Halina

W dniu 13 lipca br., w wieku 55 lat, zmarła Pani Halina Stefania Fryder, wieloletnia członkini naszego Stowarzyszenia.
Pogrzeb odbył się 15 lipca w Głogowie, na cmentarzu w Brzostowie.

Łączymy się w żalu z pogrążoną w żałobie rodziną i składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Marsz Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

W dniu 25 maja 2011r. odbył się w naszym mieście, po raz kolejny, Marsz Integracyjny Osób Niepełnosprawnych. Około 200 osób niepełnosprawnych i seniorów wyruszyło spod Ratusza Miejskiego w kierunku pomnika Jana Pawła II – Biblioteki Świętego Pielgrzyma. Tam odczytana została i złożona na ręce uczestniczących w Marszu przedstawicieli władz miasta i powiatu – wiceprezydenta Leszka Szulca oraz wicestarosty Grzegorza Aryża – odezwa zawierająca 9 postulatów. Postulaty te zostały opracowane przez głogowskie organizacje pozarządowe skupiające w swych szeregach osoby niepełnosprawne i starsze.

Więcej…

Uroczyste spotkanie

12 stycznia 2011r., w Domu Uzdrowienia Chorych, odbyło się podsumowanie ubiegłorocznej działalności Stowarzyszenia ODONIS.

W ramach tej uroczystości zostały również wręczone dyplomy i upominki uczestnikom organizowanych przez „SONAR”: konkursu fotograficznego: „Głogów – tu mieszkam, tu żyję tu pracuję” oraz Zawodów Sportowych. Kilka osób z naszego Stowarzyszenia wyróżniono także za udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM oraz Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych „W Cieniu Kolegiaty”.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Głogowa i Starostwa Powiatu Głogowskiego, nasi sponsorzy oraz jurorzy oceniający wystawione podczas listopadowych Obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych i Seniorów prace.

Strona 12 z 12

12
następna
ostatnia

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoją ciszę i swoje natchnienia."

(Albert Camus)

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości