Rozmiar tekstu

Pasje członków Stowarzyszenia „SONAR”


Za namową znajomych postanowiłam napisać kilka słów o moich 3 pasjach: akwarystyce, fotografii i numizmatyce. 
Mam na imię Marta. Akwarystyką zajmuję się od dawna. Na początku mojej drogi akwarystycznej miałam w posiadaniu 1 akwarium, obecnie jest ich kilka i jedno krewetkarium. W akwariach pływają różnego rodzaju i wielkości rybki. Udało mi się nawet wyhodować krzyżówkę mieczyka czerwonego z molinezją czarną. W krewetkarium również mam kolorowe krewetki.
Drugą mają pasją jest fotografia. Wyjeżdżając gdzieś dalej, bądź też jadąc rowerem na krótką przejażdżkę, staram się mięć przy sobie aparat, by móc zatrzymywać piękne chwile. Swoje zdjęcia wystawiam w wielu konkursach fotograficznych – niejednokrotnie spotykają się one z uznaniem wśród jurorów. 
Moja trzecia pasja to numizmatyka. Zbieram przeważnie polskie monety, chociaż w zasobach mam także parę numizmatów świata.

Marta

Pasje Marty

 


 

Od wielu lat jestem osobą niepełnosprawną, co związane jest z pustką w życiu zawodowym i społecznym. Przeczytałam wiele książek ale przyzwyczajone do pracy dłonie pozostawały nie zajęte. Drzemiąca we mnie dusza artysty też dała o sobie znać. W końcu wolny czas zaczęłam poświęcać rozwojowi swoich, od lat tłumionych, pasji.
Zaczęłam od haftu Richelieu i układania kwiatów (ikebana). Z czasem przyszły inne zainteresowania. Haftem krzyżykowym wyszyłam wiele obrazów przedstawiających przyrodę. Natura była i jest dla mnie wdzięcznym tematem dla moich prac. Jesienią na przykład z kolorowych liści robię bukiety.
Od kilku lat wykonuję również kartki okolicznościowe. Inspiracją do ich tworzenia są przeróżne przedmioty – widząc koralik, koronkę, już rodzi się w mojej głowie nowy pomysł. Co najmniej dwa razy w roku wykonuję kartki, które w imieniu naszego Stowarzyszenia są wysyłane do władz, zaprzyjaźnionych osób, sponsorów itp.
Dzięki internetowi odkryłam ostatnio nową pasję – jest nią origami. Metodą origami składam dekoracyjne kule i ozdoby świec.
Wiele z moich prac wystawiam cyklicznie podczas Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „W Cieniu Kolegiaty”, organizowanego w ramach Obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych i Seniorów.
Cała moja praca daje mi wielką satysfakcję i uznanie w oczach innych ludzi. Prace przeze mnie wykonywane są niejednokrotnie miłym i wyjątkowym upominkiem dla bliskich osób.

Zosia M.

Prace Zosi