Rozmiar tekstu

Relacja z II etapu Zawodów Sportowych

W piątek, 18 listopada, odbyły się kolejne rozgrywki w ramach drugiego etapu XIII Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych. W sali gimnastycznej Domu Uzdrowienia Chorych zgromadziło się ok. 30 osób, tym razem głównie z dysfunkcją narządu ruchu lecz nie tylko członków Stowarzyszenia „SONAR” – godnie reprezentowane było również Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane.

Frekwencja znowu dopisała i sądząc po minach, uczestnicy Zawodów też się nie zawiedli :) Każda z rozegranych dyscyplin miała swój urok. Do turnieju w tenisie stołowym przystąpili zarówno doświadczeni gracze, jak i osoby, które po raz pierwszy trzymały paletkę w dłoni, było zatem na co popatrzeć ;) Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rzutki elektroniczne czyli gra Darts – lotki czasami leciały jakby miały swoją własną wolę ale wysoko punktowanych trafień również nie brakowało. Jednak najwięcej uśmiechu wzbudził chyba slalom na wózkach. Został on przeprowadzony w dwóch wariantach – zawodnicy poruszający się na wózkach elektrycznych pokonywali wyznaczoną trasę z przewiązanymi oczami, kierując się wyłącznie instrukcjami usłyszanymi od idącego obok „przewodnika”, natomiast ci na wózkach „o napędzie ludzkim” sami instruowali słownie swojego pchającego towarzysza, gdyż to właśnie on miał zasłonięte oczy. Pachołki wielokrotnie stawały na drodze a ściany okazywały się zbyt blisko ;)

Ciąg dalszy rozgrywek, czyli dobrej zabawy, w najbliższy piątek, tj. 25 listopada, choć tym razem o nieco innym charakterze – będziemy rywalizowali w dyscyplinach wymagających aktywności szarych komórek, np. w warcabach :) W tym dniu odbędzie się również podsumowanie wyników osiągniętych przez zawodników na poszczególnych etapach Zawodów. Zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia „SONAR” (ul. Okrężna 21) na godz. 16.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania drugiego etapu Zawodów Sportowych: Cichym Pracownikom Krzyża za udostępnienie sali gimnastycznej, Panu Jerzemu Górskiemu za dostarczenie przedmiotów potrzebnych do przeprowadzenia rozgrywek i przekazanie upominków, Panu Krzysztofowi Fryczyńskiemu za emocjonujące poprowadzenie gry Darts oraz dwom wolontariuszkom – Magdalenie i Oldze – za wkład w tworzenie sympatycznej atmosfery.
Niemniejsze podziękowania kierujemy w stronę zaprzyjaźnionego portalu GlogowMIX.pl za pełną poświęcenia obecność fotoreportera :)

Zapraszamy do oglądania galerii, w której znajduje się fotorelacja.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka."

(Jan Paweł II)

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości