Rozmiar tekstu

Podsumowanie XIII Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych

Jedno z powiedzeń głosi, że wszystko, co dobre szybko się kończy – tak też stało się przypadku organizowanych przez Stowarzyszenie „SONAR” XIII Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych.

Przed dwoma tygodniami (9 listopada) rozpoczęliśmy sportową rywalizację na kręgielni w O.K.-PARKu. Zmierzyli się z sobą wprawieni zawodnicy i bowlingowi laicy, w różnym zatem stylu ale zawsze z uśmiechem na twarzy i serdecznym wsparciem „rywali”.
Nie mniejsze emocje towarzyszyły rozgrywkom rozegranym tydzień później (18 listopada) w sali gimnastycznej Cichych Pracowników Krzyża. Tenis stołowy, rzutki elektroniczne, slalom na wózkach – każda z tych dyscyplin spotkała się z ochoczym przyjęciem i dostarczyła mnóstwo radości wszystkim obecnym.
W miniony piątek (25 listopada) odbył się trzeci i ostatni etap Zawodów, tym razem w siedzibie naszego Stowarzyszenia. Był on odmienny w stosunku do poprzednich, nie wymagał bowiem aktywności ruchowej, okazał się jednak równie ciekawy. Uczestnicy tej fazy rozgrywek wykazali się dużym zaangażowaniem podczas gry w warcaby – świadczy o tym chociażby fakt, że wyłonienie zwycięscy zajęło ok. 2,5 godziny :) Szare komórki równie mocno pracowały przy układaniu jak największej ilości wyrazów z liter jednego dłuższego wyrazu. W przerwie między tymi dwiema konkurencjami mieliśmy możliwość posilić nasze ciała. W tym miejscu chcemy bardzo podziękować właścicielom Restauracji „Pasjonata” oraz Baru „Karamba” za ufundowanie ciepłego i przede wszystkim smacznego posiłku.
Tego dnia nastąpiło również podsumowanie punktów osiągniętych przez poszczególne osoby na każdym z etapów i ogłoszenie wyników.

Oto zwycięzcy XIII Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych:
I miejsce – Mirosław Samorajski (Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane),
II miejsce – Edyta Owczarz (Stowarzyszenie „SONAR”),
III miejsce – Marta Wanisławczyk (Stowarzyszenie „SONAR”),
IV miejsce – Marek Woźniak (Stowarzyszenie „SONAR”).
Zwycięzcom wręczono atrakcyjne nagrody. Nikt jednak nie wyszedł z pustymi rękami, pozostali obecni uczestnicy Zawodów otrzymali upominki, m.in. płyty Pana Witolda Smorawińskiego.

W tegorocznych Zawodach Sportowych wzięło łącznie udział ok. 35 osób z 6 głogowskich organizacji: naszego Stowarzyszenia „SONAR”, Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane, Polskiego Związku Niewidomych, Głogowskiego Stowarzyszenia Kobiet z Chorobą Nowotworową Piersi „Agata”, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM „Polska Miedź” S.A. oraz osoby nigdzie niezrzeszone.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację XIII Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych:
- za sponsoring finansowy bądź rzeczowy: Gminie Miejskiej Głogów, Spółdzielni Mieszkaniowej „NADODRZE”, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie, TOP-POLIGRAFII Producentom Reklamy, Restauracji „Pasjonata”, Barowi „Karamba”, Panu Witoldowi Smorawińskiemu oraz Panu Jerzemu Górskiemu,
- za zaangażowanie i obecność: Paniom Ewie i Oldze Smorawińskim, Pani Magdzie Łączyńskiej oraz Panu Krzysztofowi Fryczyńskiemu,
- za patronat medialny i życzliwość portalowi GlogowMIX.pl

W przyszłym roku kolejna edycja Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych i znowu świetna zabawa, zalecamy więc utrzymanie dobrej formy a przede wszystkim dobrego nastroju :) Dołożymy jednak starań, żeby w tak zwanym między czasie też coś się działo – coś co dałoby możliwość jeszcze większej integracji naszego środowiska i przyniosło uczestnikom radość z bycia razem.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z pierwszego, drugiego i trzeciego etapu Zawodów.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje. Albowiem większym szczęściem jest dawać niż brać."

(Max Scheller)

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości