Rozmiar tekstu

Podsumowanie XIII Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych

Jedno z powiedzeń głosi, że wszystko, co dobre szybko się kończy – tak też stało się przypadku organizowanych przez Stowarzyszenie „SONAR” XIII Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych.

Przed dwoma tygodniami (9 listopada) rozpoczęliśmy sportową rywalizację na kręgielni w O.K.-PARKu. Zmierzyli się z sobą wprawieni zawodnicy i bowlingowi laicy, w różnym zatem stylu ale zawsze z uśmiechem na twarzy i serdecznym wsparciem „rywali”.
Nie mniejsze emocje towarzyszyły rozgrywkom rozegranym tydzień później (18 listopada) w sali gimnastycznej Cichych Pracowników Krzyża. Tenis stołowy, rzutki elektroniczne, slalom na wózkach – każda z tych dyscyplin spotkała się z ochoczym przyjęciem i dostarczyła mnóstwo radości wszystkim obecnym.
W miniony piątek (25 listopada) odbył się trzeci i ostatni etap Zawodów, tym razem w siedzibie naszego Stowarzyszenia. Był on odmienny w stosunku do poprzednich, nie wymagał bowiem aktywności ruchowej, okazał się jednak równie ciekawy. Uczestnicy tej fazy rozgrywek wykazali się dużym zaangażowaniem podczas gry w warcaby – świadczy o tym chociażby fakt, że wyłonienie zwycięscy zajęło ok. 2,5 godziny :) Szare komórki równie mocno pracowały przy układaniu jak największej ilości wyrazów z liter jednego dłuższego wyrazu. W przerwie między tymi dwiema konkurencjami mieliśmy możliwość posilić nasze ciała. W tym miejscu chcemy bardzo podziękować właścicielom Restauracji „Pasjonata” oraz Baru „Karamba” za ufundowanie ciepłego i przede wszystkim smacznego posiłku.
Tego dnia nastąpiło również podsumowanie punktów osiągniętych przez poszczególne osoby na każdym z etapów i ogłoszenie wyników.

Oto zwycięzcy XIII Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych:
I miejsce – Mirosław Samorajski (Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane),
II miejsce – Edyta Owczarz (Stowarzyszenie „SONAR”),
III miejsce – Marta Wanisławczyk (Stowarzyszenie „SONAR”),
IV miejsce – Marek Woźniak (Stowarzyszenie „SONAR”).
Zwycięzcom wręczono atrakcyjne nagrody. Nikt jednak nie wyszedł z pustymi rękami, pozostali obecni uczestnicy Zawodów otrzymali upominki, m.in. płyty Pana Witolda Smorawińskiego.

W tegorocznych Zawodach Sportowych wzięło łącznie udział ok. 35 osób z 6 głogowskich organizacji: naszego Stowarzyszenia „SONAR”, Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane, Polskiego Związku Niewidomych, Głogowskiego Stowarzyszenia Kobiet z Chorobą Nowotworową Piersi „Agata”, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM „Polska Miedź” S.A. oraz osoby nigdzie niezrzeszone.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację XIII Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych:
- za sponsoring finansowy bądź rzeczowy: Gminie Miejskiej Głogów, Spółdzielni Mieszkaniowej „NADODRZE”, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie, TOP-POLIGRAFII Producentom Reklamy, Restauracji „Pasjonata”, Barowi „Karamba”, Panu Witoldowi Smorawińskiemu oraz Panu Jerzemu Górskiemu,
- za zaangażowanie i obecność: Paniom Ewie i Oldze Smorawińskim, Pani Magdzie Łączyńskiej oraz Panu Krzysztofowi Fryczyńskiemu,
- za patronat medialny i życzliwość portalowi GlogowMIX.pl

W przyszłym roku kolejna edycja Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych i znowu świetna zabawa, zalecamy więc utrzymanie dobrej formy a przede wszystkim dobrego nastroju :) Dołożymy jednak starań, żeby w tak zwanym między czasie też coś się działo – coś co dałoby możliwość jeszcze większej integracji naszego środowiska i przyniosło uczestnikom radość z bycia razem.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z pierwszego, drugiego i trzeciego etapu Zawodów.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko."

(Albert Einstein)

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości