Rozmiar tekstu

Wręczenie nagród laureatom Konkursu Fotograficznego... i nie tylko

Tegoroczna edycja organizowanego przez Stowarzyszenie „SONAR” Konkursu Fotograficznego „Głogów – Tu żyję, tu pracuję, tu działam” doczekała się efektownego finału. 13 grudnia 2011r., w Domu Uzdrowienia Chorych, wszystkim autorom najwyżej ocenionych zdjęć zostały wręczone atrakcyjne nagrody. Prezes naszego Stowarzyszenia, Norbert Penza, przedstawił laureatów i wyróżnionych, natomiast Pani Barbara Popiel – jeden z jurorów rozstrzygniętego w listopadzie Konkursu – osobiście pogratulowała każdemu.

Dokonało się to w niezwykle widowiskowej oprawie, gdyż w tym dniu, w ramach Obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych i Seniorów, odbywał się Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „W Cieniu Kolegiaty”. Mieliśmy okazję oglądnąć bardzo ciekawe i o głębokim przekazie inscenizacje oraz wysłuchać wielu piosenek i autorskich wierszy. Było zatem i radośnie i refleksyjnie :)
Na zakończenie zgromadzone jury ogłosiło wyniki we wszystkich prezentowanych kategoriach.

Pomiędzy poszczególnymi występami miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie – z uwagi na fakt, że rok 2011 to Europejski Rok Wolontariatu, zostali wyróżnieni także wolontariusze działający na rzecz organizacji pozarządowych. Również nasze Stowarzyszenia z przyjemnością uhonorowało trzy osoby, które poświęcają nam swój cenny czas i wnoszą dużo ciepła. A są to: Magda Łączyńska, Olga Smorawińska oraz Krzysztof Fryczyński.

Całą uroczystość uświetnił występ chóru „Gaudium” pod dyrekcją Barbary Walendzik.

Zachęcamy do oglądania galerii.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka."

(Jan Paweł II)

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości