Rozmiar tekstu

I Głogowskie Mistrzostwa Boccia dla ON

Boccia z pewnością dla wielu głogowian jest mało znaną grą. Niepełnosprawni mieszkańcy naszego miasta mieli natomiast możliwość nie tylko poznać reguły obowiązujące w tej paraolimpijskiej dyscyplinie ale również uczestniczyć w I Głogowskich Mistrzostwach Boccia zorganizowanych przez Cichych Pracowników Krzyża oraz Stowarzyszenie „SONAR”.
8 września br., ok. 40 osób, reprezentując 6 organizacji pozarządowych, podjęło wspaniałą rywalizację. Dla większości było to „pierwsze spotkanie” z tą grą, nie przeszkadzało to jednak w przeprowadzeniu emocjonujących do ostatniego rzutu rozgrywek. Towarzyszyła temu świetna zabawa i gorący doping publiczności. Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki specjalnie skonstruowanym rynnom w Mistrzostwach mogły wziąć udział także osoby o bardzo ograniczonej motoryce, co przyniosło im ogromną radość i satysfakcję a kibicom dostarczyło dodatkowych wrażeń.
Po rozegraniu finałowej partii wszyscy udali się na smaczny posiłek, podczas którego ogłoszono wyniki sportowych zmagań.

Zwycięzcami a zatem zdobywcami Pucharu I Głogowskich Mistrzostw Boccia została drużyna ze Stowarzyszenia „SONAR”. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Cichych Pracowników Krzyża. Trzecia lokata przypadła natomiast Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM „Polska Miedź” S.A. Każda z tych drużyn otrzymała specjalny dyplom i nagrodę, przekazane przez s. Małgorzatę Malską.

Poza najwyżej sklasyfikowanymi organizacjami w rozgrywkach wzięły również udział: Stowarzyszenie Osób Niedosłyszących „TON”, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Klub Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w przygotowanie Mistrzostw. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Jana Grozika – trenera i sędziego w jednej osobie.

Wszystkich, którzy połknęli sportowego bakcyla zachęcamy do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych odbywających się także na terenie Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II. Tam w każdy wtorek i piątek, w godzinach od 16.00 do 18.00, można pograć m.in. w znaną już nam boccię.

Zapraszamy do oglądania galerii ze zdjęciami.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko."

(Albert Einstein)

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości