Rozmiar tekstu

I Głogowskie Mistrzostwa Boccia dla ON

Boccia z pewnością dla wielu głogowian jest mało znaną grą. Niepełnosprawni mieszkańcy naszego miasta mieli natomiast możliwość nie tylko poznać reguły obowiązujące w tej paraolimpijskiej dyscyplinie ale również uczestniczyć w I Głogowskich Mistrzostwach Boccia zorganizowanych przez Cichych Pracowników Krzyża oraz Stowarzyszenie „SONAR”.
8 września br., ok. 40 osób, reprezentując 6 organizacji pozarządowych, podjęło wspaniałą rywalizację. Dla większości było to „pierwsze spotkanie” z tą grą, nie przeszkadzało to jednak w przeprowadzeniu emocjonujących do ostatniego rzutu rozgrywek. Towarzyszyła temu świetna zabawa i gorący doping publiczności. Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki specjalnie skonstruowanym rynnom w Mistrzostwach mogły wziąć udział także osoby o bardzo ograniczonej motoryce, co przyniosło im ogromną radość i satysfakcję a kibicom dostarczyło dodatkowych wrażeń.
Po rozegraniu finałowej partii wszyscy udali się na smaczny posiłek, podczas którego ogłoszono wyniki sportowych zmagań.

Zwycięzcami a zatem zdobywcami Pucharu I Głogowskich Mistrzostw Boccia została drużyna ze Stowarzyszenia „SONAR”. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Cichych Pracowników Krzyża. Trzecia lokata przypadła natomiast Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM „Polska Miedź” S.A. Każda z tych drużyn otrzymała specjalny dyplom i nagrodę, przekazane przez s. Małgorzatę Malską.

Poza najwyżej sklasyfikowanymi organizacjami w rozgrywkach wzięły również udział: Stowarzyszenie Osób Niedosłyszących „TON”, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Klub Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w przygotowanie Mistrzostw. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Jana Grozika – trenera i sędziego w jednej osobie.

Wszystkich, którzy połknęli sportowego bakcyla zachęcamy do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych odbywających się także na terenie Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II. Tam w każdy wtorek i piątek, w godzinach od 16.00 do 18.00, można pograć m.in. w znaną już nam boccię.

Zapraszamy do oglądania galerii ze zdjęciami.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka."

(Jan Paweł II)

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości