Rozmiar tekstu

Dofinansowania z PCPR w Głogowie

Informujemy, że w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie można uzyskać dofinansowanie w obszarach, które dotychczas obsługiwane były bezpośrednio przez PFRON. Osoby ze znacznym, a w niektórych przypadkach z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, mogą zatem wnioskować o pomoc:
– w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
– w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem,
– w zakupie urządzeń lektorskich bądź brajlowskich,
– w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego już wózka o takowym napędzie,
– w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
– w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (np. dopłata do pobytu dziecka osoby niepełnosprawnej w żłobku lub przedszkolu).

Wnioski o dofinansowania, wraz z odpowiednimi dokumentami, należy do końca miesiąca września 2012r. składać w siedzibie PCPR w Głogowie (ul. Kościuszki 15A, III piętro).

Więcej informacji, m.in. o wysokości wsparcia finansowego i wymaganego wkładu własnego w poszczególnych obszarach, znajduje się na stronie internetowej PCPR.
Odpowiedź na wszelkie pytania można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 76-834-10-03.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Kocham życie, przyjacielu, i nawet wtedy, kiedy zraniło mnie tak bardzo, że przez krótką chwilę zapragnęłam umrzeć, nawet wtedy nie popełniłam zdrady."

(Halina Poświatowska)

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości