Rozmiar tekstu

I etap XIV Zawodów Sportowych Dla ON za nami

23 października 2012r. był dniem bardzo radosnym dla wszystkich, którzy uczestniczyli w pierwszym etapie XIV Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych.
Pomimo różnych ograniczeń fizycznych – problemów w samodzielnym poruszaniu się, czasami wręcz niemożnością prawidłowego uchwycenia kuli – każdy na 102% angażował się w rozgrywki na kręgielni i czerpał z tego maksimum przyjemności. Nikogo nie opuszczał sportowy duch, zarówno pogromcy torów, jak i ci, co „upodobali” sobie rynny walczyli dzielnie do ostatniego rzutu. Ta rywalizacja to nie była jednak jedynie troska o liczbę punktów na własnym koncie. Zawodnicy mogli liczyć na pomoc tzw. rywali i ich gorący doping.

Mile spędzony czas to jeden z argumentów przemawiających za organizacją tego typu imprez. Niebywale ważne wydaje się nam się coś, co miało miejsce również w miniony piątek. W rozgrywkach wzięły udział osoby, które po raz pierwszy zagrały w kręgle – jako w pełni sprawne nie miały takiej okazji. Między innymi dzięki tym Zawodom pokazujemy zatem, że niepełnosprawność nie oznacza końca aktywności i odkrywania nowych doznań.

Wszystkim uczestnikom pierwszego etapu sportowych zmagań przypominamy, iż całe Zawody zorganizowane są na zasadzie wieloboju, dlatego tym bardziej zachęcamy do przyjścia na ich drugą część. W najbliższy piątek, tj. 30 listopada br., o godz. 16.00, w sali gimnastycznej Domu Uzdrowienia Chorych Cichych Pracowników Krzyża (ul. Ks. Prałata L. Novarese 2) podejmiemy rywalizację w tenisie stołowym, bocci, rzutkach i slalomie na wózkach. Oczywiście serdecznie zapraszamy także te osoby, które na tym etapie chciałyby dołączyć do rozgrywek.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka."

(Jan Paweł II)

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości