Rozmiar tekstu

I etap XIV Zawodów Sportowych Dla ON za nami

23 października 2012r. był dniem bardzo radosnym dla wszystkich, którzy uczestniczyli w pierwszym etapie XIV Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych.
Pomimo różnych ograniczeń fizycznych – problemów w samodzielnym poruszaniu się, czasami wręcz niemożnością prawidłowego uchwycenia kuli – każdy na 102% angażował się w rozgrywki na kręgielni i czerpał z tego maksimum przyjemności. Nikogo nie opuszczał sportowy duch, zarówno pogromcy torów, jak i ci, co „upodobali” sobie rynny walczyli dzielnie do ostatniego rzutu. Ta rywalizacja to nie była jednak jedynie troska o liczbę punktów na własnym koncie. Zawodnicy mogli liczyć na pomoc tzw. rywali i ich gorący doping.

Mile spędzony czas to jeden z argumentów przemawiających za organizacją tego typu imprez. Niebywale ważne wydaje się nam się coś, co miało miejsce również w miniony piątek. W rozgrywkach wzięły udział osoby, które po raz pierwszy zagrały w kręgle – jako w pełni sprawne nie miały takiej okazji. Między innymi dzięki tym Zawodom pokazujemy zatem, że niepełnosprawność nie oznacza końca aktywności i odkrywania nowych doznań.

Wszystkim uczestnikom pierwszego etapu sportowych zmagań przypominamy, iż całe Zawody zorganizowane są na zasadzie wieloboju, dlatego tym bardziej zachęcamy do przyjścia na ich drugą część. W najbliższy piątek, tj. 30 listopada br., o godz. 16.00, w sali gimnastycznej Domu Uzdrowienia Chorych Cichych Pracowników Krzyża (ul. Ks. Prałata L. Novarese 2) podejmiemy rywalizację w tenisie stołowym, bocci, rzutkach i slalomie na wózkach. Oczywiście serdecznie zapraszamy także te osoby, które na tym etapie chciałyby dołączyć do rozgrywek.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne."

(William Szekspir)

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości