Rozmiar tekstu

Podsumowanie XIV Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych

Sportowe zmagania zawsze dostarczają wielu wrażeń. Stowarzyszenie „SONAR”, starając się uatrakcyjnić wachlarz imprez oraz pobudzić do aktywności także w tym wymiarze, co roku organizuje Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych. Kilka dni temu zakończyła się ich XIV edycja.

Trzy kolejne piątki między 23 listopada a 7 grudnia 2012r. zgromadziły łącznie ok. 40 uczestników. Oprócz „sonarowców” w Zawodach wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Osób Niedosłyszących „TON”. Na jednym z etapów cieszyliśmy się również obecnością grupy z Wrocławia. Była to zatem okazja do integracji nie tylko we własnym gronie.

Na całe rozgrywki złożyło się siedem dyscyplin. Tradycyjnie rozpoczęliśmy, bardzo wyczekiwanym przez wielu, spotkaniem na kręgielni. Mimo niemałego wysiłku fizycznego bowling wszystkim przyniósł dużo radości i satysfakcji z przełamywania własnych ograniczeń.
Kolejna część Zawodów odbyła się w sali gimnastycznej Domu Uzdrowienie Chorych i był to istny mix sportowy. Dobrze już nam znany tenis stołowy, ciągle nowa dla większości boccia, emocjonujące rzutki elektroniczne oraz niebywale zabawny slalom na wózkach wypełniły każdą minutę czterogodzinnej rywalizacji.
Ostatni etap miał miejsce w naszej siedzibie. Zmierzyliśmy się wówczas w warcabach i w układaniu jak największej ilości wyrazów z liter podanego słowa. Po tak intensywnym wysiłku umysłowym a w oczekiwaniu na zliczenie bieżących punktów i zsumowanie wyników z wszystkich dyscyplin był też czas na integrację przy smacznym poczęstunku.
W tym dniu zostały również ogłoszone rezultaty osiągnięte przez poszczególnych zawodników. Oto ci, którzy uzyskali najwyższe lokaty:
I miejsce – Krystyna Owczarz (Stowarzyszenie „SONAR”),
II miejsce – Wiesław Drop (Stowarzyszenia Osób Niedosłyszących „TON”),
III miejsce – Grzegorz Musielak (Stowarzyszenie „SONAR”).
Każdy uczestnik rozgrywek zasługiwał jednak na uznanie, dlatego wszystkim wręczono praktyczne upominki i nagrody.

Program realizowany był przy udziale środków pozyskanych z Gminy Miejskiej Głogów oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie (środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Pulę dopełniły darowizny naszych stałych sponsorów. Dziękujemy za ten wkład finansowy, bez którego XIV Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych nie mogłyby się odbyć w tak ciekawej formie.

Dziękujemy także Panom Janowi Grozikowi i Krzysztofowi Fryczyńskiemu za poświęcenie prywatnego czasu przy organizacji drugiego etapu rozgrywek oraz portalowi GlogowMIX.pl za nieustanny patronat medialny :)

Zapraszamy do oglądania galerii ze zdjęciami.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje. Albowiem większym szczęściem jest dawać niż brać."

(Max Scheller)

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości