Rozmiar tekstu

XV Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych - kolejne etapy

W minioną niedzielę zainaugurowane zostały, organizowane przez nasze Stowarzyszenie, XV Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych. Spotkaliśmy się wówczas w O.K. PARK-u, gdzie oprócz w kręgle zagraliśmy także w cymbergaja – mogliśmy zatem poćwiczyć celność, jak i sprawdzić swój refleks. Towarzyszył temu uśmiech i wiele emocji… a to dopiero początek sportowych atrakcji :)

Już 9 listopada (sobota) odbędzie się drugi etap Zawodów. Tym razem zapraszamy na salę gimnastyczną Cichych Pracowników Krzyża (ul. Ks. Prałata L. Novarese 2), na której o godz. 16.00 rozpoczniemy rywalizację w kilku dyscyplinach m.in. w tenisie stołowym, bocci i slalomie na wózkach.

Trzecia odsłona Zawodów to różnego rodzaju rozgrywki umysłowe – łamigłówki, gry słowno-literowe itp. Zostaną one przeprowadzone 19 listopada, czyli we wtorek, o godz. 16.30, w siedzibie naszego Stowarzyszenia (os. Brzostów, ul. Okrężna 21). W tym dniu będziemy mięć również okazję wysłuchać prelekcji przedstawiciela Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Wczesnej Terapii Uzależnień, sponsora poczęstunku, który spożyjemy podczas czwartego etapu Zawodów.

Na ostatni etap gromadzimy się 22 listopada (piątek) o godz. 16.00, także w siedzibie „SONAR-u”. Rozegramy wówczas turniej warcabowy, poczym zsumowane zostaną i oficjalnie ogłoszone wyniki XV Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych. Zwieńczeniem całych rozgrywek będzie wręczenie upominków i nagród wszystkim „sportowcom” oraz wspomniany już wcześniej poczęstunek.

Na każdy z etapów zapraszamy serdecznie dotychczasowych uczestników Zawodów, przypominając że mają one charakter „wieloboju”. Oczywiście mile widziane są także osoby niepełnosprawne, które nie były na kręgielni, a chciałyby spędzić kilka wieczorów w sportowej i przyjaznej atmosferze :)

Program realizowany jest przy udziale środków pozyskanych z Gminy Miejskiej Głogów oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie (środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Pulę dopełniają darowizny naszych sponsorów.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Pragnę zwyciężyć lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku."

(fragm. Przysięgi olimpijskiej)

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości