Rozmiar tekstu

XV Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych - kolejne etapy

W minioną niedzielę zainaugurowane zostały, organizowane przez nasze Stowarzyszenie, XV Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych. Spotkaliśmy się wówczas w O.K. PARK-u, gdzie oprócz w kręgle zagraliśmy także w cymbergaja – mogliśmy zatem poćwiczyć celność, jak i sprawdzić swój refleks. Towarzyszył temu uśmiech i wiele emocji… a to dopiero początek sportowych atrakcji :)

Już 9 listopada (sobota) odbędzie się drugi etap Zawodów. Tym razem zapraszamy na salę gimnastyczną Cichych Pracowników Krzyża (ul. Ks. Prałata L. Novarese 2), na której o godz. 16.00 rozpoczniemy rywalizację w kilku dyscyplinach m.in. w tenisie stołowym, bocci i slalomie na wózkach.

Trzecia odsłona Zawodów to różnego rodzaju rozgrywki umysłowe – łamigłówki, gry słowno-literowe itp. Zostaną one przeprowadzone 19 listopada, czyli we wtorek, o godz. 16.30, w siedzibie naszego Stowarzyszenia (os. Brzostów, ul. Okrężna 21). W tym dniu będziemy mięć również okazję wysłuchać prelekcji przedstawiciela Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Wczesnej Terapii Uzależnień, sponsora poczęstunku, który spożyjemy podczas czwartego etapu Zawodów.

Na ostatni etap gromadzimy się 22 listopada (piątek) o godz. 16.00, także w siedzibie „SONAR-u”. Rozegramy wówczas turniej warcabowy, poczym zsumowane zostaną i oficjalnie ogłoszone wyniki XV Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych. Zwieńczeniem całych rozgrywek będzie wręczenie upominków i nagród wszystkim „sportowcom” oraz wspomniany już wcześniej poczęstunek.

Na każdy z etapów zapraszamy serdecznie dotychczasowych uczestników Zawodów, przypominając że mają one charakter „wieloboju”. Oczywiście mile widziane są także osoby niepełnosprawne, które nie były na kręgielni, a chciałyby spędzić kilka wieczorów w sportowej i przyjaznej atmosferze :)

Program realizowany jest przy udziale środków pozyskanych z Gminy Miejskiej Głogów oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie (środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Pulę dopełniają darowizny naszych sponsorów.

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy

Cytat


"Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw."

(Phil Bosmans)

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości